Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

2022 dijital pazarlama ve reklam trendleri

1.Kişiselleştirilmiş reklamcılık

Kişiselleştirilmiş reklam stratejisinde takip edilen , ulaşılması istenen ve hedeflenen kitleye özelleştirilmiş bir reklam gösterme kabiliyeti olarak adlandırılıyor. Bu nedenle hedefe kolay ulaşım sağlayan özelleştirilmiş reklamlar hem tüketici hem de markalar açısından bir adım önde yer alıyor. Bu sürecin 2022 yılında da devam edeceğini , kişiselleştirmenin daha da öne çıkacağı tahmin ediliyor.

2. Video reklamcılığı

Video reklamcılığı uzun süredir hayatımızda olan bir hizmet değil. Uzun süredir markaların tercih ettiği hizmet 2022 yılında da internet, akıllı telefonlar ve genel olarak teknoloji devam ettiği sürece dijital reklam trendlerinden biri olmaya devam edecektir. Bu dönemde ortaya çıkabilecek yenilikçi iletişim yolları da günümüzde artık var. TikTok ve İnstagram Reels gibi platformların devreye girmesi ile birlikte 2022 ‘de yapımı kolay , izlemesi kolay, kısa biçimli tanıtım video reklamlarının her zamankinden daha da popüler olması bekleniyor.


3. Mobil reklamcılık

Pandemi süreci özelinde artan akıllı telefon kullanımı ve sonrasındaki kullanım artışının devamı ile birlikte markaların ve işletmelerin mobil reklamcılığa yatırım yapmasını geçerli kılıyor. İşletmelerin ve markaların mobil reklamcılığı daha fazla önem vermesi bekleniyor.Hikaye reklam formatı neredeyse her geçen gün daha popüler ve seçilen alan haline geliyor. Instagram , Facebook , Whatsapp ve en son Linkedin ve YouTube tarafında markalar ve işletmeler artık 15 saniyelik hikayeler yayınlamaktan çok daha fazlasını yapabilecekler. Ulaşım kolaylığı da sağlayan bu hizmette görsel tasarım ve etkili sunum dili de etkin rol oynamaya devam edecek.

4. Yeniden pazarlama

Veriye dayalı bu reklam metodunda , Pazarlamacıların , tüketicilerin dijital ayak izlerinden önceden ziyaret edilen web sitelerini ve oradan toplanan bilgileri kullanmalarıyla kendi web sayfalarına geldiğinde tüketici için gerçekten önemli olanı vurgulayarak tüketiciye özelleştirilmiş reklamlar sunmalarına olanak tanır. Sağlam veriyle hedefi şaşmayan bu reklamcılığın 2022 ’de trend olması neredeyse kaçınılmaz.